1,5 PROMILA I UNIEWINNIONY!
Dnia 25 maja 2023 r. udało nam się uzyskać wyrok uniewinniający dla naszego klienta, który został oskarżony o jazdę pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie upojenia alkoholowego.
Policja zatrzymała oskarżonego siedzącego w samochodzie kilka godzin po zdarzeniu drogowym, który oskarżony spowodował i zbieg w szoku z miejsca kolizji. Po zatrzymaniu Policja stwierdziła u niego ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oskarżony przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu, jednak, jak potem twierdził, pod naciskiem policji, która groziła mu nałożeniem długotrwałego aresztu. Wygląda na sprawę beznadziejną? Nie dla naszej Kancelarii Adwokackiej z Warszawy!
Dzięki odpowiednio dobranej strategii obrony, Sąd uznał, że przyznanie się naszego Klienta na etapie postepowania przygotowawczego oraz zeznania świadków, którzy twierdzili, że czuć było od niego alkohol krótko po zdarzeniu drogowym, nie są dowodami jednoznacznie przekonującymi go, że nasz klient rzeczywiście był nietrzeźwy. Zdaniem Sądu w toku przewodu sądowego nie udało się usunąć wątpliwości co do stanu faktycznego i wątpliwości te rozstrzygnął na korzyść naszego klienta.
Kolejny duży sukces naszej kancelarii w sprawie, w której bronimy naszego klienta przed zarzutami o popełnienie czynu z art. 178a § 1 kodeksu karnego. Jak zwykle w takich przypadkach kluczem do skutecznego działania była szybkość reakcji i odpowiednie przedstawienie materiału dowodowego przed sądem.
Nasz klient nie tylko uniknął kary za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji, ale i zachował prawo jazdy, które zostało mu z automatu zatrzymane. Wyrok nie jest prawomocny, a prokuratura zapowiada apelację.

Jeżeli zatrzymano Cię i zarzucono Ci jazdę pod wpływem alkoholu, nie wahaj się! Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w uzyskaniu uniewinnienia lub łagodnego wyroku. Co najważniejsze, powalczymy też o zachowanie Twojego prawa jazdy!





